تبلیغات
رهروان هدهد - مطالب بهمن 1388

امروز:

حکایت زن های بی حجاب...


نوشته شده در : 26 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

باخت

باخت

زندگی ام صفحه ی شطرنجی است
که شاه سرنوشت حکومت می کند در آن
اسب زمان همچنان می تازد بر دشت های خاکستری اش
نیم رخ امید راگاه گاهی می بینم
امامن یک سرباز بی دفاع
چه کنم در این آشفته بازار جنگ
از هر سو احاطه شده ام به یک مهره
راه فراری نیست در اطراف من
صدایی در گوشم فریاد می زند

تمام شد بازی
کیش ومات .........


نوشته شده در : 19 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

حکایت دیروز ....واقعیت امروز.....


نوشته شده در : 19 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

داستانی که یک دوست برامون ارسال کرده...

روزی رییس یک شرکت بزرگ به دلیل یک مشکل اساسی در رابطه با یکی از کامپیوترهای اصلی مجبور شد با منزل یکی از کارمندانش تماس بگیرد. بنابراین، شماره منزل او را گرفت.
کودکی به تلفن جواب داد و نجوا کنان گفت: «سلام» رییس پرسید: «بابا خونس؟» صدای کوچک نجواکنان گفت: «بله»
ـ می تونم با او صحبت کنم
کودکی خیلی آهسته گفت: «نه»
رییس که خیلی متعجب شده بود و می خواست هر چه سریع تر با یک بزرگسال صحبت کند، گفت: «مامانت اونجاس؟»
ـ بله
ـ می تونم با او صحبت کنم؟
دوباره صدای کوچک گفت: «نه»
رییس به امید این که شخص دیگری در آنجا باشد که او بتواند حداقل یک پیغام بگذارد پرسید: « آیا کس دیگری آنجا هست؟»
کودک زمزمه کنان پاسخ داد: «بله، یک پلیس»
رییس که گیج و حیران مانده بود که یک پلیس در منزل کارمندش چه می کند، پرسید: «آیا می تونم با پلیس صحبت کنم؟»
کودک خیلی آهسته پاسخ داد: «نه، او مشغول است؟»
ـ مشغول چه کاری است؟
کودک همان طور آهسته باز جواب داد: «مشغول صحبت با مامان و بابا و آتش نشان.»
رییس که نگران شده بود و حتی نگرانی اش با شنیدن صدای هلی کوپتری از آن طرف گوشی به دلشوره تبدیل شده بود پرسید: «این چه صدایی است؟»
صدای ظریف و آهسته کودک پاسخ گفت: «یک هلی کوپتر»
رییس بسیار آشفته و نگران پرسید: «آنجا چه خبر است؟»
کودک با همان صدای بسیار آهسته که حالا ترس آمیخته به احترامی در آن موج می زد پاسخ داد: «گروه جست و جو همین الان از هلی کوپتر پیاده شدند.»
رییس که زنگ خطر در گوشش به صدا درآمده بود، نگران و حتی کمی لرزان پرسید: «آنها دنبال چی می گردند؟»
کودک که همچنان با صدایی بسیار آهسته و نجواکنان صحبت می کرد با خنده ریزی پاسخ داد: «من».


نوشته شده در : 17 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

هد هد اینه

سلام

من هدهدم.............هدهد مستم


نوشته شده در : 16 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

راه های جذابیت

یكی از مهمترین رازهای رسیدن به آن جذابیت است و قبل از هر چیز باید بدانیم كه جذابیت چیزی غیر از زیبایی است‌.


شخص می‌تواند صورت زیبایی نداشته باشد اما بسیار جذاب باشد و هم چنین می‌تواند بسیار زیبا باشد اما اصلاً جذابیت نداشته باشد. جذابیت و گیرایی یك ویژگی كاملاً اكتسابی است و به راحتی می‌توانیم صاحب آن باشیم‌:

 


ظاهری آراسته داشته باشید.


تمیز و مرتب باشید، هماهنگی و پاكیزگی شما، ناخودآگاه شما را جذاب می‌كند. بعضی از افراد براساس تصوری اشتباه برای جذاب شدن به زحمت زیادی می‌افتند و خود را به شكل‌های عجیب و غریبی درست می‌كنند.


مهمترین مسئله این است كه مرتب و هماهنگ و در عین حال ساده باشید. نامرتب بودن حتی حرفهای قشنگ‌، مثبت و تأثیرگذار شما را ضایع می‌كند. فرزندی كه همیشه پدر و مادر خود را آراسته و با ظاهری مرتب می‌بیند، ظاهر آراسته فردِ ناآشنا او را نمی‌فریبد. چون ممكن است جذب ظاهر آراسته كسی شوند كه تأثیر منفی او از اثرات مثبتش به مراتب بیشتر باشد.

 


بیشتر سكوت كنید:


غالباً افراد به اشتباه برای این كه جذاب‌تر شوند، بیشتر شلوغ می‌كنند و به خطا می‌روند. سكوت‌، یك تأثیر ذهنی و روانی بسیار قوی می‌گذارد. در سكوت‌، فرد پیرامون خود خلاء ایجاد می‌كند و هر خلایی‌، جذب را سبب می‌شود. آنها كه بیشتر صحبت می‌كنند و كمتر می‌شنوند از جذابیت خود می‌كاهند، حال آن كه سكوت و گوش دادن بیشتر به واقع شما را عاقل‌تر و قابل اطمینان‌تر معرفی می‌كند و این زمینه‌ای مساعد برای صمیمیت بیشتر است‌. سكوتی سرشار از اعتماد به نفس سرچشمه صمیمیت است‌.

 


نرم و ملایم سخن بگویید:


هنگامی كه نرم و ملایم صحبت می‌كنید افراد را جذب خود می‌كنید و به راحتی می‌توانید بر روی آنها تأثیر بگذارید. آدم‌های خشن و داد و بیدادی افراد مناسبی برای اطمینان كردن‌، نیستند.

 


فرد محترمی باشید:


بی‌احترامی به خود، به دیگران و بی‌احترامی و بی ادبی در كلام و رفتار همگی از جذابیت شما می‌كاهد. شما باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم در باطن وارسته‌. افراد مؤدب و متین و محترم بی تردید جذابند و این جذابیت از درون موج می‌زند.


محترم و مؤدب و باشخصیت باشید، خواهید دید خود به خود جذاب می‌شوید.

 


زیاد شوخی نكنید اما بسیار تبسم كنید:


شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می‌كاهد چرا كه شوخی فراوان به تدریج مرزهای لازم بین افراد را از بین می‌برد. متبسم باشید كه تبسم به چهره شما جذابیتی عمیق و ژرف می‌بخشد. در تبسم‌، سنگینی و متانت و جذابیت است‌.

 


قاطعیت یعنی جذابیت‌:


كسانی كه شخصیت قاطعی دارند و هدفها و ارزش‌های معینی دارند، بی‌استثنأ می‌توانند افراد جذابی باشند. زیرا شخصیت‌هایی جذاب و تأثیرگذارند كه بسیار مصمم هستند و اعتماد به نفس دارند. به دنبال اهداف مشخصی بودن و به آنها رسیدن اعتماد به نفس زیادی به ارمغان می‌آورد و جذابیت از وجود چنین شخصی موج می‌زند.

 


آسان بود، این طور نیست‌؟ فكر می‌كنم شما هم می‌توانید یكی از جذاب‌ترین و ماندگارترین‌ها باشید. معطل نشوید دست به كار شوید.

 

 

 

با سپاس از توجه شما


نوشته شده در : 15 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

گنه کرد دربلخ آهنگری/ به ششتر زدند گردن مسگریحکایتی ازدیوان بلخ:

مسافری در شهر بلخ جماعتی را دید که مردی زنده را در تابوت انداخته و به سوی گورستان می‌برند و آن بیچاره مرتب داد و فریاد می زند و خدا و پیغمبر را به شهادت می گیرد که « والله، بالله من زنده‌ام! چطور می‌خواهید مرا به خاک بسپارید؟»

اما چند ملا که پشت سر تابوت هستند، بی‌توجه به حال و احوال او رو به مردم کرده و می گویند: «پدرسوخته ملعون دروغ می‌گوید. مُرده!»

مسافر حیرت زده حکایت را پرسید.

گفتند: «این مرد فاسق و تاجری ثروتمند و بدون وارث است. چند مدت پیش که به سفر رفته بود، چهار شاهد عادل خداشناس در محضر قاضی بلخ شهادت دادند که ُمرده و قاضی نیز به مرگ او گواهی داد. پس یکی از مقدسین شهر زنش را گرفت و یکی دیگر اموالش را تصاحب کرد. حالا بعد از مرگ برگشته و ادعای حیات می‌کند. حال آن‌ که ادعای مردی فاسق در برابر گواهی چهار عادل خداشناس مسموع و مقبول نمی‌افتد. این است که به حکم قاضی به قبرستانش می‌بریم، زیرا که دفن میّت واجب است و معطل نهادن جنازه شرعا ً جایز نیست!»


نوشته شده در : 14 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

2سخن

اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است

* دکتر علی شریعتی *
.........................................
 
 
 
نشاط و خوشدلی ، اعتماد به نفس شما را تقویت و زندگی را دلپذیرتر می سازد و باعث می شود كه اطرافیان شما شادی بیشتری را احساس كنند. خوشدلی به معنی خوشخیالی و فرار از مشكلات نیست بلكه نشانه هوش و ذكاوت شماست .
آنتونی رابینز

 


نوشته شده در : 13 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

اولین مردمان جهان که ...

اولین مردمان جهان که نخ به سکه می‌بستند و در داخل تلفن‌های عمومی

می‌انداختند، ایرانیان بودند!

اولین مردمانی که توانستند از کارتهای اعتباری تلفن‌های عمومی استفاده

کنند، بدون آنکه اعتبار آن کم شود، ایرانیان بودند!

اولین مردمانی که نوشابه‌های تقلبی ساختند، ایرانیان بودند!

اولین مردمانی که در اولین صادرات به کشورهای شمالی ایران به جای حنا،

خاک رنگی فروختند، ایرانیان بودند!

اولین مردمانی که کشف کردند دروغگویی و ریا و کلک‌بازی برای موفقیت ضروری

است، ایرانیان بودند!

اولین مردمان دنیا که همزمان هم مایل هستند گرمشان شود و هم سردشان

ایرانیان بودند، چون همزمان با روشن کردن بخاری، پنجره‌ها را هم باز

می‌کنند!

اولین مردمانی که در گروه کم‌توسعه‌ترین کشورهای دنیا قرار دارند ولی

ادعا و توقع برترین مردمان دنیا را دارند ، ایرانیان بودند!

اولین مردمانی که فقط به گذشته بسیار بسیار دور خود افتخار می‌کنند ولی چیزی در ۵۰۰ سال اخیر برای دنیا نداشته‌اند ، ایرانیان بودند


نوشته شده در : 12 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

2 استخون

وای نمی دونید دلم چه قدر باسش تنگ شده......

حیف که نمی یاد اینجا خودش اینارو بخونه......

دیشب خواب تو... 2 استخون رو دیدم ...وای که چه خوابه خوبی بود

.....ما دوستت داریم 2 استخون.....عسل از تو شیشه قشنگه....


نوشته شده در : 10 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

فال امروز شنبه10

شنبه دهم بهمن ماه  1388

 

افكار فوق العاده ای به ذهنتان می رسد و دوست دارید آن ها را برای همه بازگو كنید. كمی بی سیاست هستید. به خاطر داشته باشید كه هر از گاهی بی ملاحظه می شوید.

فروردین

در چند روز آینده  با مسائل گیج کننده و مبهم روبرو می شوید. شاید دوست داشته باشید . پیشرفت کنید اما تا این مسائل مرموز حل نشوند که البته با توانایی شما هیچ پیشرفت نخواهید داشت.

اردیبهشت

سیارات شما را فراتر از آن چیزی كه فكر می كردید، می برند، امروز، روز فوق العاده ای است. ایده های خلاق و فوق العاده ای دارید، كه می شود آنها را عملی كرد. شعور و درك شما می گوید كه اتفاق مهمی در حال وقوع است، شاید همسرتان متوجه منظور حرف های شما نشود بنابراین لازم است انگیزه و اهدافتان را برای او بیان كنید، در غیر این صورت اشتباه متوجه می شوند و به چیزهای بدتری فكر می كنند.

خرداد

امروز شخصی شما را دعوت می کند.شاید در ابتدا کمی نگران باشید اما کمی بعد عادت می کنید.تاکنون فکر می کردید که یک فرد به خصوص نسبت به شما بی تفاوت است.اما اکنون با او صمیمی تر می شوید.این موضوع اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

 

تیر

 

احتمال زیادی وجود دارد كه بین كار بیرون از منزل و زندگی شخصی تان برخوردی پیش آید. ممكن است شریك زندگی تان از شما بخواهد كه كاری را انجام دهید در حالی كه رئیستان از شما توقع كاری بسیار متفاوت با آن را داشته باشد، اگر خودتان اجازه دهید، سریعاً اضطراب به سراغتان می آید. راه حل این است كه بخشی از روز را به كارتان و بقیه را به شریك زندگی تان اختصاص دهید.

مرداد

معمولاً به بی تکبر بودن معروف هستید اما امروز برعکس است.دوست دارید هر چیزی بر سرراهتان می آید را بدست آورید.دوست ندارید خودتان را محدود کنیدچه با مردم،چه با تفریح و عشق.باید کمی سعی کنید میانه رو باشید و در همه چیز افراط نکنید.

شهریور

سیاره ها امروز شما را در حالت زیاده روی قرار خواهند داد و شما مایل نیستید در هیچ موردی خود را محدود کنید.احتمالاً پس از گذراندن چند روز،شما احتیاج به استراحت داشته باشید،در غیر این صورت می خواهید تا آنجایی که می توانید به خود استراحت داده و هر کاری می خواهید انجام بدهید.خودتان هم نمی دانید کی از این کار دست می کشید ولی مراقب غذاهای مغذی و نوشیدنی های که می خورید باشید و گرنه بعد از مدتی احساس می کنید همانند کشتی به گل نشسته اید.

مهر

بی توجهی به دیگران فکر خوبی نیست.یکی از اعضای خانواده یا همسرتان رفتاری کاملاً غیر قابل درک دارند و شما خلاف آن را متوجه شده اید.برای اینکه از درستی اوضاع اطرافتان با خبر شوید از روان شناسی درونی تان کمک بگیرید.

آبان

شما اگر امروز در جاده سفر می كنید ممكن است شاید بهتر باشد كمی محتاط باشید چون هیچكس توجهی به شما در ظاهر ندارد و شما ممكن است كمی خسته شوید. بخصوص اگر دیروز خیلی بخود فشار آورده اید . فقط سعی كنید تمركز خود را حفظ كنید و به این ترتیب روز را بخوبی و سلامت سپری خواهید كرد.

آذر

آیا از درخواستی كه از شما برای بیرون رفتن شده متعجبید؟ با توجه به این كه افكار عاشقانه شما آن قدر هم كه خودتان فكر می كنید پنهان نبوده، جای تعجبی نیست. در حقیقت شما امروز جذاب و گیرا هستید پس عجیب نیست كه مورد توجه دیگران واقع شوید. این طور نیست؟

دی

امروز کمی سرکش هستید و دوست دارد که از وضعیت موجود سرپیچی کنید. اگر چه نمی خواهید خیلی متفاوت از دیگران گام بردارید. با وجود این تمایل دارید که حرف خودتان را بزنید . اگر تصمیم گرفتید که کارها را به روش خود انجام دهید اطمینان پیدا کنید که احساس کسی را پایمال نکنید و کارها را خرابتر نمی کنید.

 

بهمن

مادامیکه شما مسرور از اراجیف می باشید خواهران و برادران تقاضاهایی برای وقت دیدار با شما دارند و چون برای قدرت سکوت و آرامش و صلح اشتیاق دارید ممکن است وسوسه شوید آنها را از سر خود باز کنید. اما خوشحال خواهید شد که در انتها این کار را نکرده اید. شما می توانید به لذت بردن از یکی از آن غروب های جادویی که نمی توانید برایش برنامه بریزید خاتمه دهید.

 

اسفند

 

 


نوشته شده در : 10 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

کدبانوی قدیم و جدید

کدبانوی قدیم، کدبانوی جدید

 

http://www.iranalive.org


صبح ساعت 5
قدیم: به آهستگی از خواب بیدار می‌شود. نماز میخواند و سپس به لانه مرغها میرود تا تخم مرغها را جمع کند
جدید: مثل خرچنگ به رختخواب چسبیده و خر و پف میکند.

صبح ساعت 6
قدیم: شیر گاو را دوشیده است ، چای را دم کرده است ، سفره صبحانه را باعشق و علاقه انداخته و با مهربانی مشغول بوسیدن صورت آقای شوهر است تا از خواب بیدار شود.
جدید: بازهم خوابیده است


صبح ساعت 7
قدیم: مشغول مشایعت آقای شوهر اس
ت که از در خانه بیرون میرود و هزار تا دعا و صلوات برای سلامتی شوهر کرده و پشت سرش به او فوت میکند.
جدید: هنوز کپیده است.


صبح ساعت 11
قدیم: مشغول رسیدگی به بچه ها و پاک کردن لپه برای درست کردن ناهار است.
جدید: تازه چشمانش را با هزار تا ناز و عشوه باز کرده و در با دست در حال بررسی جوش های روی کمرش است


ظهر ساعت 12
قدیم: مشغول مزه کردن پلو به جهت تنظیم نمک آن است.
جدید: در حال آرایش کردن با همسایه طبقه بالا در مورد انو
اع پازیشن های جدید جهت چیز صحبت می‌کند


ظهر ساعت 13
قدیم: در حال شستن جوراب و لباس‌های آقای خانه درون طشت وسط حیاط خلوت میباشد.
جدید: در حال روشن کردن ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و البته غرغر کردن است.


ظهر ساعت 14
قدیم: در حال مالیدن پای آقای شوهر که برای خوردن ناهار به خانه آمده است میباشد. جهت حض جمیل بردن آقای شوهر ، دامن گل گلی خود را پوشیده است.
جدید: در حال انداختن یک غذای آماده درون میکرفر بوده و در همان حال در حال تماشای FashionTV می‌باشد.


ظهر ساعت 15
قدیم: در حال جارو کردن حیاط خانه و تمیز کردن لانه
مرغها و بردن علوفه برای گاوشان می‌باشد.
جدید: با یکی از دوستانش به پاساژ صدف برای خرید رفته است.


عصر ساعت 16
قدیم: مشغول شستن پاهای کودکشان است که به دلیل دویدن در کوچه خونی شده است.
جدید: در حال پرو کردن لباس‌های خریداری شده است. در همان حال هم نیم نگاهی هم به شکم خود دارد که جدیداً چاقی را فریاد می‌کشد.


عصر ساعت 17
قدیم: دم در خانه ایستاده است تا آقای شوهر بیاید.
جدید: در لابی نشسته است تا با آقای شوهر به خرید برود.


عصر ساعت 18
قدیم: برای شوهر خود چای آورده و مانند
یک خانم کنار شوهرش در حال صحبت با او است.
جدید: از این مغازه به آن مغازه شوهر بیچاره خود را می‌برد.


شب ساعت 19
قدیم: سفره شام را انداخته و شوهر را برای خوردن شام دعوت میکند.
جدید: هنوز در حال خرید است.


شب ساعت 20
قدیم: در حال شستن ظروف
شام ، کنار حوضه خانه است.
جدید: کماکان در حال خرید است.


شب ساعت 21
قدیم: در حال چاق نمودن قلیان آقای همسر میباشد.
جدید: در رستوران ، پیتزا میل می‌فرمایند.


شب ساعت 22
قدیم: رختخواب ها را پهن کرده است برای
خوابیدن . در حال ریختن گل سرخ روی متکای آقای خانه است تا خوش بو شود.
جدید: در حال غرغر کردن بر سر وضعیت ترافیک است.


شب ساعت 23 و 24
قدیم: ...
جدید: در حال مشاهده ماهواره هستند ایشون ، لطفاً مزاحم نشوید.


نوشته شده در : 9 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

از پائولو کوئلیو

از پائولو کوئلیو

به ندای قلبت گوش بسپر. قلبت همه چیز را می داند. چون روح جهان را می بیند و یک روز نزدش باز خواهد گشت.

همیشه بهترین راه را برای پیمودن می بینیم. اما فقط راهی را می پیمائیم که به آن عادت کرده ایم.

لحظاتی هست که جز غم و رنج چیزی رخ نمی دهد و نمی توانیم از آن اجتناب کنیم. تنها هنگامی دلیل وجودشان را می فهمیم که بر آنها غلبه کرده باشیم.


نوشته شده در : 8 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

شناخت انسانها

برای  شناخت انسانها کافی ست ببینید که جز کدام یک از دسته های زیر هستند :

  • انسانهای بزرگ در مورد افکار انسانهای بزرگ و اگاه صحبت میکنند .

  • انسانهای متوسط در مورد حوادث و وقایع صحبت می کنند

  • و اما انسانهای پست و حقیر در مورد دیگران صحبت می کنند .

راستی با این فرمول علاوه بر دیگران خودتان را هم می توانید بشناسید !

شما جز کدام دسته هستید ؟؟


نوشته شده در : 8 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .

و تو بهترین دوست

امروز تولد یکی از بهترین دوستان من

از راه دور تولدت را تبریک میگم......

تولدت مبارک.....

و

به خاطر من هم شده مواظب خودت باش.....


نوشته شده در : 7 بهمن 88  توسط : شیما .    نظرات() .